Tevfik Serdar Köksal

Ordu’da Zaferi Milli mahallesinde dünyaya geldi.

Okul hayatı Ordu Cumhuriyet ilkokulunda başladı, Güzel Ordu ilkokulunda devam etti. Orta okulu İstanbul Ata Kolejinde okudu. Üniversite eğitimini Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Fen bölümünde okuyarak 1980 yılının haziran ayında tamamladı. 12 Eylül ihtilalinden sonra 1981 yılında Kars Kağızman Lisesinde Fen Bilgisi öğretmenliğine başladı. 1983 yılının mart ayında Burdur 58.topçu tugayında kısa dönem askerliğini yaptıktan sonra 29.Ekim.1983 tarihinde istifa ederek İstanbul’da iş hayatına başladı.

Yaşamının her evresinde Sivil Toplum Kuruluşlarına büyük destek veren Tevfik Serdar Köksal Türkiye Futbol Vakfı Kurucu üyeliği, Orduspor Kongre üyeliği, Taç spor kulübü yönetim kurulu üyeliği, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel sekreterliği, Suadiye Spor kulübü kurucu başkanlığı, Kadıköy Ordulular Derneği başkanlığı, Ordu Fikir Bandosu üyeliği, İstanbul Demokrat Ordulular Platformu (İDOP) kurucu genel sekreterliği, Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) Genel Başkan yardımcılığı ve Karadeniz Konfederasyonu (KARKON) genel sekreterliği görevlerinde bulundu.

Son olarak Güzel Ordu Kültür Sanat Derneğini kurdu.

‘Aklımız, fikrimiz Ordu’ diyecek kadar Ordu sevdalısı olan Köksal, Ordunun gelişmesine katkı sağlayacak kültür, sanat, turizm, sürdürülebilir tarım ve çevre konularında projeler üretmektedir.

Siyasi çalışmaları 1978 yılında CHP Ordu gençlik kolları üyeliği ile başlayan ve bir dönem CHP Kadıköy İlçe başkan yardımcılığı yapan Köksal CHP Kadıköy ilçesine kayıtlı olup aralıksız 40 yıldır partilidir.

Yazmayı, fotoğraf çekmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven, sosyal sorumluluk projeleri hazırlayan doğa aşığı bir aktivisttir.

30 yıldır İstanbul’da serbest ticaret yapan Köksal, halen etkinlik yönetimi ve gayrimenkul aracılığı yapmaktadır.

Merhaba