Sevgili gençler,

Ordu gençliğinin demokratik, özgürlükçü ve barışçı yanını; gücünü insandan, emekten alan bir perspektifle geliştirerek daha çağdaş, daha duyarlı, ötekileri olmayan bir anlayışla bir araya getirmek ve gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlamaktayız.

Bu yaklaşımdan hareketle;

Toplumsal barış, dayanışma ve değişimin gençlerin öncülüğünde gerçekleşeceğine, bu değişimin yetişkinlerce desteklenerek güçleneceğine inanıyoruz. Gençlerde sosyal sorumluluk konusunda farkındalık yaratan ve gençleri sosyal hizmet projeleri üretimine yönlendiren çalışmalarla misyonumuzu gerçekleştirmek istiyoruz. Bu yolda, özgüven sahibi, duyarlı bir gençliğin gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz.

Gençlerin öncülüğünde gerçekleşmesini istediğimiz değişime kendimizden başladık. Yönetim Kurulu’ndan Danışma Kurulu’na, Gençlik Konseyi’nden gerçekleştirilecek tüm projelere, gençler ve yetişkinler yan yana çalışmalıyız.

Gençleri mesleğe ve hayata hazırlayacak donanımları oluşturmak için bir aradayız.

Gençlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak için rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunmak için gençlerleyiz.

‘’Arkadaşlık ve üretim’’ kavramlarını yan yana koyarak sosyalleşmeye olanak tanımak, üniversiteler ve kültürler arası kaynaşmayı sağlamak için bir aradayız.

Yurt içinde üniversiteler arası Ordulu Gençlik Konseyleri gerçekleştirmek için varız.

Diğer sivil toplum kuruluşlarının sosyal sorumluluk programlarına katılım sağlayarak bu kuruluşlarla ortak çalışmalar yapmak için varız.

Biz yolculuğumuza başladık. İnandığımız değerlerimiz, sahip çıktığımız Atatürk devrimleri yolumuzu aydınlatıyor, hızla yol alıyoruz. Bu yolculukta sizleri de tanımak, aramızda görmek istiyoruz.

Merhaba