GÜZEL ORDULULAR MAYIS YEDİSİNDE BOĞAZI ZAPTETTİ!

 In Uncategorized

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneğinin her yıl denizde kutladığı Mayıs Yedisi etkinliği bu yıl da yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşti.

Kadıköy, Beşiktaş ve Kireçburnu’ndan aldığı Ordulularla boğaza açılan Sevgi ve Barış teknesi 220 yolcusuyla boğaza açıldı.

Dernek başkanı Tevfik Serdar Köksal yaptığı açılış konuşmasında yolculuğa eşlik edenlere Mayıs Yedisi ritüellerini açıkladı.

İlk olarak katılan tüm yolcular Bayraklarla İzmir ve Onuncu yıl marşını söyleyerek Milli Mücadelenin 100. Yılını kutladılar.

Daha sonra Mayıs yedisi kutlamalarına geçildi. Tekne 7 dalgadan geçti, konuklar denize 7 çift, bir tek taş atarak tüm kötülük ve olumsuzlukları denizin derinliklerine bıraktı, dilekler diledi.

Mayıs yedisinin bu yıl Ramazan ayına denk gelmesi sebebiyle kutlamalar sonrası tüm konuklarımızla birlikte iftarımızı yaptık.

Etkinliklere konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit TORUN’A Milli Mücadelenin 100.yılı anısına yaptırılan Gürbüz Doğan Ekşioğlu imzalı bir tablo Dernek başkanı Tevfik Serdar Köksal tarafından hediye edildi.

İftar sonrası konuklara çekiliş çikolataları dağıtıldı.

Terasta yapılan çekilişte Ayrıntı yayınlarından 25 takım kitap, Gürbüz Doğan Ekşioğlu’ndan 5  adet tablo ve Liv Hospital Prof.Dr. Çağatay Öztürk’ten ful çek up hediye olarak dağıtıldı.

Tüm konukların teşekkür ederek ayrıldığı kutlamalara CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, CHP Sarıyer İlçe başkanı Sevim Yalınkılınç, Güvenç Abdal Dernek Başkanı Sakine Dağıdır Taşlıçukur ve dernek üyelerimiz, Ordu dostlarımız katıldı.

Merhaba