2018 GÜZEL ORDU ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 In Uncategorized

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği 2018 Kısa Film, Öykü, Fotoğraf ve Tiyatro oyun yazma yarışmaları ile bu yıl ilk kez verilmeye başlanan Güzel Ordu Kent Ödülleri yapılan törenle sahiplerini buldu.

Kozyatağı Kültür Merkezi, Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesinde gerçekleştirilen gece fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğrafların sergi açılışı ve kokteyl ile başladı.

Gece Kader İlhan ve Sedat Erdiş’in sunumlarıyla başladı.

Açılış konuşmasın Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Tevfik Serdar Köksal’ın yaptığı geceye Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP İstanbul İl başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Kadir İnanır, Ertuğrul Günay, Ümit Tokcan, Prof. Dr. Zeynep Ahunbay, Uğurcan Ataoğlu, Gül Ersan, Çağatay Karlıbel, Tamer Aksoy, Samet Aksoy, Prof. Dr Çağatay Öztürk, Ataşehir Belediye Başkan Aday adayı Aysemin Gülmez, Saniye Yurdakul, Gülçin Üstüntaş, Fatma Kürtür, Çağatay Köksal, dernek üyeleri ve kalabalık bir sanatsever topluluğu katıldı.

 

Kısa Film yarışması sonuçlarına göre

  1. Dikenli Tel filmiyle Serdal Altun’a
  2. Evden Uzak filmiyle Burak Kum’a
  3. Korkuluk filmiyle Osman Çakır’a verildi.

Kısa Film yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Prof.Dr Çağatay Öztürk tarafından taktim edildi.

Öykü yarışması sonuçlarına göre

  1. Beyaza Nefret öyküsüyle Ceren Türkkan’a
  2. Kasım Sokağında dondurma dükkanı öyküsüyle Mine Oktar’a
  3. Çocuk mavisi öyküsüyle Alaaddin Beken’e verildi.

 

Öykü yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Mali Müşavir Şehittin Çelik tarafından verildi.

 

Fotoğraf yarışması sonuçlarına göre

  1. Uyku isimli fotoğrafıyla Murat İbranoğlu’na
  2. Emek isimli fotoğrafıyla İpek Yılmaz’a
  3. Aile isimli fotoğrafıyla Uğur Çimen’e verildi.

 

Fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Samet Aktaş tarafından verildi.

 

Tiyatro Oyun Yazma  yarışması sonuçlarına göre

  1. Masalın Doğusu isimli eser ile Cihan Çakar’a
  2. Nuh’un Ağrısı isimli eserle Emin Keşmer’e
  3. Büğülü Ağaç isimli eserle Abdülkerim Dinç’e verildi.

Tiyatro Oyun Yazma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Nurettin Karaman tarafından verildi.

 

Yarışmalara sponsor olan PROF.DR. ÇAĞATAY ÖZTÜRK, SAMET AKTAŞ, ŞEHİTTİN ÇELİK VE NURETTİN KARAMAN’A plaketleri dernek başkan yardımcısı Saniye Yurdakul tarafından taktim edildi.

2018 marka ödülleri ise NeliPide, Pidemiss ve Pideor markalarıyla Aktaşlar Lezzet gurubuna verildi. Marka Ödülünü alan Tamer Aktaş Ordu’dan bir dünya markası yaratmaya kararlıyız derken ödülünü dernek başkanı Tevfik Serdar Köksal’ın elinden aldı.

Bu yıl ilk kez verilmeye başlanan 2018 GÜZEL ORDU KENT ÖDÜLLERİ seçici kurulun önerisiyle

Prof.Dr. Zeynep Ahunbay, Uğurcan Ataoğlu, Gül Ersan, Ertuğrul Günay, Kadir İnanır, Ergin Karlıbel ve Dr. Dikran Toraman’ verildi.

Kent Ödülleri Dernek Başkanı Tevfik Serdar Köksal Tarafından taktim edildi.

Gece RIZA CAN ÖZEL VE SİLVA QUARTED konseri ile devam edip, ödül alanların toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Merhaba